Vítejte

Welcome


Tyto stránky jsou mou osobní prezentací fotografií, které jsem pořídil pro radost z fotografování.

 

Doufám, že se Vám zde prezentované snímky budou líbit. A pokud ne, tak si z toho nic nedělejte, byly pořízeny z jediného důvodu, kterým je zachycení krás okolního světa hledáčkem fotoaparátu.

 

Přestože fotografie na těchto stránkách nemají žádné umělecké ambice jsou stále majtkem autora a chráněny autorským právem.

 

Z toho důvodu ocením, pokud snímky nepoužijete jakýmkoliv způsobem bez souhlasu autora.

This web is my personal presentation of photos I have taken for the joy of photography.

 

I hope you'll like the pictures presented here. And if not, don't worry, they have been taken for one reason only, to capture the beauty of the world around through the camera viewfinder.

 

Even though the photos on this website have no artistic ambitions, they are still the property of the author and protected by the copyright. 

 

Therefore I would really appreciate, if you do not use any of these photos in any way without author's permision. 

 

 Něco málo o mě:

A few words about myself:


V první řadě bych chtěl zdůraznit, že nejsem fotograf! Mám tím na mysli, že nejsem ani vzdělaný v oboru umění fotografie, ani se fotografováním neživím.

 

Jsem normální táta od rodiny, pracující každý den a fotografování je pro mne způsobem odpočinku a zábavy. Fotografii jsem si oblíbil již v době před nástupem digitální techniky. V té době jsem si pořídil svou první kinofilmovou zrcadlovku se setovým objektivem. Ale jelikož jsem neměl žádné zkušenosti s temnou komorou, tak jsem se fotografováním dále nezabýval. Po nějaké době, kdy jsem vůbec nefotografoval, jsme si s manželkou pořídili malinkatý digitální fotoaparát velikosti větší krabičky od sirek. Fotit s ním byla velká zábava, ale výstupy nestály po kvalitativní stránce za řeč. Po nějaké době jsem se rozhodl dát fotografii druhou šanci a pořídil si ultrazoomový digitální fotoaparát. A focení jsem si opět oblíbil. Pak to byla již jen otázka času, než jsem si pořídil digitální zrcadlovku a začal nasávat všechny možné informace o fotgrafování z veřejně dostupných kanálů jako je internet, časopisy a knihy.

 

Nejraději fotím krajinu a proto je toto téma nejvíce zastupeno mezi fotgrafiemi na tomto webu. Nejedná se o žádné umění, ale spíš líbivé obrázky, které mě baví pořizovat. Nic víc, nic míň :o)

 

 

First of all I have to point out I'm not a photographer! The meaning is I'm nor educated in the art of photography nor a professional.

 

I am just an ordinary father of the familly, working everyday and taking pictures is just a kind of relax and fun to me. I have started to enjoy photography already in the age before digital cameras. I have bought my first SLR with the kit lense at that time. But because I'd had no experience with darkroom processes, I hadn't deal with photography any more. After a while with no shooting at all, me and my wife bought a little tiny digital camera of the bigger "box of matches" size. It was real fun, but the output was not worth to be mentioned. So after a while I have decided to give photography one more try and bought an "ultra-zoom" digital camera. And I just started to love it again. So after that it was just matter of time till I've bought DSLR and started to absorb as much information about photography as was possible from the public channels such as internet, magazines and books. 

 

I prefer to shoot landscape and therefore is this topic the most presented among my photos on this web. These pictures are not any art, but rather pleasing pictures I enjoy to take. Nothing more, nothing less :o)
Photo gear / Foto výbava:


 Jsem uživatelem systému Canon / I'm a user of the Canon system

Momentálně vlastním těla a objektivy uvedené níže / At the moment I own bodies and lenses stated below: 

 

Canon EOS 6D MarkII
Canon EOS 7D

 

Canon EF 17-40 f/4 L USM

Canon EF 24-105 f/4 L IS USM

Canon EF 35 f/2 IS USM
Canon EF 50 f/1,4 USM

Canon EF 70-200 f/4 L IS USM

Canon EF 85 f/1,8 USM

Sigma AF 10-20 f/4-5,6 EX DC HSM for Canon

Tamron AF 18-250 f/3.5-6.3 Di II LD Aspherical IF Macro   ...   prodávám/on sale

 

A samozřejmě spoustu dalšího vybavení potřebného k fotografování, úpravě fotografií a skladování snímků.

And of course a lot of other stuff needed to shoot and take care of post process and storage of the pictures. 


 

Některé z mých fotografií jsou také k nalezení na následujících veřejných webových galeriích:

Some of my photos can be found on the following public web galleries:

 

500px

Megapixel

Photocrowd