Vítejte

Welcome


Tyto stránky jsou mou osobní prezentací pár fotografií, které jsem pořídil pro radost z fotografování.

 

Doufám, že se Vám některé z fotografií budou líbit. A pokud ne, tak si z toho nic nedělejte, byly pořízeny z jediného důvodu, a tím je mé objevování okolního světa hledáčkem fotoaparátu.

 

Přestože fotografie na těchto stránkách nemají žádné umělecké ambice jsou stále majtkem autora a chráněny autorským právem.

 

Z toho důvodu ocením, pokud snímky nepoužijete jakýmkoliv způsobem bez souhlasu autora.

This web is just my personal presentation of a few of my photos, I have taken for the joy of photography.

 

I hope you will enjoy some of the pictures here and if not, don't worry, they have been taken for one reason only, to enjoy my exploration of the world through the viewfinder of my camera.

 

Even though the photos on this website have no artistic ambitions, they are still the property of the author and protected by the copyright. 

 

Therefore I would really appreciate, if you do not use any of these photos in any way without a permition of the author. 

 

 



Něco málo o mě:

A few words about myself:


V první řadě bych chtěl zdůraznit, že nejsem fotograf! Mám tím na mysli, že nejsem ani vzdělaný v oboru umění fotografie, ani se fotografováním neživím.

 

Jsem normální táta od rodiny, pracující každý den a fotografování je pro mne způsobem odpočinku a zábavy. Fotografii jsem si oblíbil již v době před digitálnímy fotoaparáty. V té době jsem si pořídil svou první kinofilmovou zrcadlovku se setovým objektivem. Ale jelikož jsem bohužel neměl žádné zkušenosti s temnou komorou, tak jsem fotografování opustil z důvodu nedostatečné kontroly nad postprocesem. Po nějaké době, kdy jsem vůbec nefotografoval, jsme si s manželkou pořídili malinkatý digitální fotoaparát velikosti krabičky od sirek. Fotit s ním byla velká zábava, ale výstupy byly jednoduše příšerné. Po chvíli jsem se tedy rozhodl dát fotografii druhou šanci a pořídil si ultrazoomový digitální fotoaparát. A focení jsem si opět oblíbil. Pak to byla již jen otázka času, než jsem si pořídil digitální zrcadlovku a začal nasávat všechny možné informace o fotgrafování z veřejně dostupných kanálů jako je internet, časopisy a knihy.

 

Nejraději fotím krajinu a přírodu a proto jsou také tato dvě témata nejvíce zastupena mezi mými fotgrafiemi na tomto webu. Nejedná se o žádné umění, ale spíš líbivé obrázky, které mě baví fotit. Nic víc, nic míň :o)

 

 

First of all I have to point out I'm not a photographer! The meaning is I'm nor educated in the art of photography nor a professional.

 

I am just an ordinary father of the familly, working everyday and taking pictures is just a kind of relax and fun to me. I have started to enjoy photography already in the age before digital cameras. I have bought my first SLR with the kit lense at that time. But because I'd had no experience with darkroom processes, I just left photography for the lack of control over the post process. After a while with no shooting at all, we bought a little tiny digital camera of the "box of matches" size with my wife. It was real fun, but the output was simply disaster. So after a while I have decided to give the photography one more try and bought an "ultra-zoom" digital camera. And I just started to love it again. So after that it was just matter of time until I have bought DSLR and started to absorb as much information about photography as was possible from the public channels such as internet, magazines and books. 

 

I prefer to shoot landscape and nature photography and therefore the most presented among my photos on this web are these two topics. They are not an art, but rather pleasing pictures I enjoy to take. Nothing more, nothing less :o)




Photo gear / Foto výbava:


 Jsem uživatelem systému Canon / I'm a user of the Canon system

Momentálně vlastním dvě těla a pár objektivů / At the moment I own two bodies and a few lenses: 

 

Canon EOS 400D

Canon EOS 7D

 

Canon EF 24-105 f/4 L IS USM

Canon EF 35 f/2 IS USM
Canon EF 50 f/1,4 USM

Canon EF 50 f/1,8 II

Canon EF 70-200 f/4 L IS USM

Canon EF 85 f/1,8 USM

Canon EF-S 18-55 f/3.5-5.6 

Sigma AF 10-20 f/4-5,6 EX DC HSM for Canon

Tamron AF 18-250 f/3.5-6.3 Di II LD Aspherical IF Macro

 

A samozřejmě spoustu dalšího vybavení potřebného k fotografování, úpravě fotografií a skladování snímků.

And of course a lot of other stuff needed to shoot and take care of post process and storage of the pictures.